טיפול קוגניטיבי התנהגותי

  • מכון מעברים

 

מהו טיפול קוגניטיבי ולמי הוא מיועד?

 

נסו לדמיין שהחלטתם לעטות על עצמכם משקפי ראיה של אדם בעל לקות ראיה חמורה. תחילה תמעדו ותפלו, הכל יהיה מטושטש ולא ברור.  כעבור זמן מה, המוח לומד לפצות על המגבלה והעדשות המעוותות מציאות מפסיקות להפריע והאדם לומד להתנהל עם ראיה שלא משקפת את העולם החיצוני. המטאפורה הזאת מהווה הסבר למה שקורה לרבים מאיתנו, עטינו עלינו עדשות שמעוותות לנו את העולם, ושכחנו מהי המציאות.

טיפול קוגניטיבי עוזר לאדם לזהות מהן העדשות שדרכן הוא רואה את העולם בצורה מעוותת ולהחליף אותן בכאלו שמשרתות אותו ומשקפות את המציאות בצורה נכונה ומסתגלת יותר.

טיפול קוגניטיבי מיועד לכל מי שמרגיש שהוא "תקוע" בחיים, לא מגיע ליעדים שלו, פועל לעתים בצורה לא הגיונית אך לא מסוגל להמנע ממנה. בעל דפוסי חשיבה המקשים על ההתנהלות אך יחד עם זאת מתקשה מאוד לשנותם.

 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי במכון מעברים

 

נעשה על ידי צוות מיומן ומנוסה עיקרו למידה של דפוסי חשיבה ובעקבותיהם  שינוי דפוסי התנהגות במטרה להביא לשינוי רגשי ותפקודי.

במחקרים שבוצעו בשלושים השנים האחרונות, נמצא כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו בעל יעילות גבוהה ולאורך זמן, בהפרעות של חרדה, דיכאון, אכילה, קשיים חברתיים ועוד.
טיפול קוגניטיבי התנהגותי זה הוא בדרך כלל קצר מועד, ממוקד בבעיה, ופועל תוך שיתוף פעולה בין המטפל והמטופל. המוקד שלו הנו ההווה והעתיד .

לפרטים ומידע נוסף אודות טיפול קוגניטיבי התנהגותי במכון מעברים תוכלו למלא את הטופס המצורף ואנו ניצור איתכם קשר עם כל המידע הנחוץ.

מאמר טיפול התנהגותי קוגניטיבי

טיפול קוגניטיבי התנהגותי - מאמר